Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, godz. 11:45
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

XII Olimpiada - znamy zwycięzcę

Data dodania: czwartek, 18 kwietnia 2019 roku

XII Olimpiada - znamy zwycięzcę

Barbara Sieńkowska z Gdańska zwyciężczynią XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje”. Na drugim miejscu znalazła się Julia Wasiniewska ze Starogardu Gdańskiego. Trzecie miejsce zajął Andrzej Posim z Kwidzyna. Finał konkursu odbył się w czwartek 11 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Malborku w Ośrodku Konferencyjnym KARWAN

W tym roku zdaniem finalistów było zdiagnozowanie najważniejszych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz zaproponowanie rozwiązań związanych z tym problemów. Prezentacje uczestników konkursu oceniła 12-osobowa Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli straży miejskich, Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz Urzędu Miasta Gdańska. Jurorów wspierała trzyosobowa Loża Ekspertów. Komisja zwracała uwagę między innymi na merytoryczną wartość każdej pracy, innowacyjne podejście do tematu oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.
Uczestnicy konkursu skupili się na różnych aspektach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Ze względu na specyfikę naszego regionu, a więc bliskość morza i jezior, dominował temat bezpiecznych wakacji nad wodą. Ale nie tylko. Finaliści zwracali również uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym. Proponowali stworzenie miejsc rekreacji dla dzieci i młodzieży lub ulepszenie tych, które istnieją w ich miejscowościach. Podkreślali, jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy i noszenie odblasków.
XII Olimpiadę wygrała Barbara Sieńkowska, uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Jej projekt dotyczył zjawiska prądów wstecznych. Finalistka, będąca ratownikiem wodnym, zaproponowała szereg działań, które mają zwiększyć wiedzę mieszkańców i turystów w tym temacie. Zwyciężczyni otrzymała darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów, laptopa, czytnik e-book oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.
Laureatka II miejsca dostała rower, tablet i czytnik e-book. Nagrodami za zajęcie III miejsca były: tablet i rower. Żaden z finalistów nie wyjechał z Malborka z pustymi rękami. Wśród nagród za zajęcie kolejnych miejsc były między innymi: tablety, smartfony, czytniki e-book, cyfrowe aparaty fotograficzne oraz zestawy głośnikowe i słuchawkowe.
Podobnie jak w ubiegłych latach, specjalne wyróżnienie odebrał szkolny koordynator, który przygotował zwycięzcę Olimpiady. Bezpłatny indeks GWSH na dowolnie wybrane studia podyplomowe otrzymała nauczycielka VII LO Agnieszka Gwizdała.
Do udziału w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiły się 1382 osoby. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się pod koniec stycznia tego roku, do pisania testu zasiadło 994 uczniów z 44 pomorskich szkół. Do drugiego etapu przeszło 467 osób. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 28 najlepszych. Jednym z regulaminowych wymogów konkursu było złożenie autorskiego projektu we wskazanym terminie. Prace dostarczyło 27 osób i to one spotkały się w finale.
Głównymi organizatorami XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” były: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Gospodarzem finału konkursu był Burmistrz Miasta Malborka. Przedsięwzięciu partnerował Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Honorowy patronat nad XII Olimpiadą sprawowali: Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska, a także prezydenci i burmistrzowie miast współorganizatorów.

Klasyfikacja końcowa XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie:
1. Sieńkowska Barbara (Gdańsk)
2. Wasiniewska Julia (Starogard Gdański)
3. Posim Andrzej (Kwidzyn)
4. Kranicka Klaudia (Kościerzyna)
5. Tyborczyk Daria (Kościerzyna)
6. Soliwoda Martyna (Kwidzyn)
7. Freitag Agata (Starogard Gdański)
8. Majchrzak Emilia (Starogard Gdański)
9. Figat Aleksandra (Chojnice)
10. Wiśniewska Klaudia (Tczew)
11. Baranowski Artur (Gdańsk)
12. Susło Maja (Chojnice)
13. Jankowski Michał (Starogard Gdański)
14. Cacała Julia (Malbork)
15. Barton Michał (Kościerzyna)
16. Kuć Wiktoria (Rumia)
17. Marciniak Klaudia (Malbork)
18. Ringwelski Piotr (Chojnice)
19. Gmińska Weronika (Rumia)
20. Kokot Szymon (Tczew)
21. Piernicka Aleksandra (Tczew)
22. Brzeska Klaudia (Gdańsk)
23. Bucław Kacper (Kościerzyna)
24. Sikorska Oliwia (Malbork)
25. Wodziński Jan (Gdańsk)
26. Ćwikliński Stefan (Pelplin)
27. Król Mateusz (Gdańsk)

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty