Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: niedziela, 24 marca 2019 roku, godz. 23:23
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Numer porządkowy – ważną informacją na naszym budynku.

Data dodania: wtorek, 13 lutego 2018 roku

 Numer porządkowy – ważną informacją na naszym budynku.

Pod takim hasłem od początku tygodnia tczewscy strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole pod kątem wyposażenia nieruchomości w numery porządkowe. Mundurowi dokonają przeglądu w mieście i sprawdzą, czy numery na budynkach są widoczne i dostatecznie wyraźne.

Na razie strażnicy nie wystawiają mandatów, tylko dają czas na uzupełnienie brakującego numeru. Akcję rozpoczęto na osiedlu Witosa i będzie kontynuowana na pozostałych tczewskich dzielnicach. Następnie funkcjonariusze przeprowadzą kolejną kontrolę, która, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie skutkowała odpowiednimi sankcjami wynikającymi z niedostosowania się do wskazanych wcześniej zaleceń .
Warto wspomnieć , że oznaczenie budynku jest obowiązkiem spoczywającym na jego właścicielu, administratorze lub zarządcy. Zgodnie z przepisami na każdym bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym musi znajdować się numer porządkowy. Nie musi to być tabliczka ,numer może być po prostu namalowany na furtce czy ścianie budynku. Najważniejsze , aby był widoczny. Jeśli dom znajduje się w głębi podwórza, najlepiej umieścić numer na ogrodzeniu posesji.
Prawidłowe oznakowanie nieruchomości ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Dla wszystkich służb łatwość dotarcia do danego domu jest bardzo ważna dla ratowania zdrowia i życia jego mieszkańców.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie zimowym

Data nadania: poniedziałek, 09 lutego 2015 roku
W związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późn. zm.) w zapisach prawa miejscowego /Uchwała nr XXVIII/232/2013 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty