Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: niedziela, 24 marca 2019 roku, godz. 23:27
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Stop papierosom - spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich

Data dodania: czwartek, 20 października 2016 roku

Stop papierosom - spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich

17 i 19 października odbyły się spotkania z uczniami z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie. Tematem przewodnim prelekcji były przede wszystkim zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich w sprawach o wykroczenia i palenie tytoniu na terenie placówek oświatowych oraz w ich obrębie. Spotkanie było realizowane w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki . Zapoznano młodzież ze skalą powyższego problemu , tłumaczono jak palenie szybko zmienia się w nałóg , jak trudno z nim zerwać oraz jakie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego .Poinformowano zgromadzonych o ustawowym zakazie palenia, wskazano miejsca gdzie bezwzględnie nie wolno palić oraz uświadomiono o grożących za niestosowanie się do obowiązujących przepisów konsekwencjach prawnych. Poruszane podczas dyskusji tematy cieszyły się ogólnym zainteresowaniem uczniów tamtejszej szkoły. Omówiono propozycje mogące posłużyć budowaniu odpowiedniego klimatu społecznego i poprawie poczucia bezpieczeństwa społeczności szkolnej .
Obecnie papierosy to problem większości szkół ponadgimnazjalnych aczkolwiek znowelizowana ustawa antytynikotynowa w znacznym stopniu ograniczyła dostęp do wyrobów tytoniowych. Popularne wśród młodego pokolenia e- papierosy , zniknęły z internetu i miejsc publicznych. Wprowadzono zakaz reklamowania, promocji, a także sprzedaży elektronicznych papierosów osobom niepełnoletnim . Zgodnie z obecnymi zamianami e- papierosy, podobnie jak tradycyjne, zniknęły z przestrzeni publicznej i można ich używać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a załamanie tego zakazu zagrożone jest karą do 500 złotych.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie zimowym

Data nadania: poniedziałek, 09 lutego 2015 roku
W związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późn. zm.) w zapisach prawa miejscowego /Uchwała nr XXVIII/232/2013 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty