Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: poniedziałek, 25 marca 2019 roku, godz. 09:39
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

O krok od świątecznej tragedii

Data dodania: poniedziałek, 28 grudnia 2015 roku

O krok od świątecznej tragedii

Nie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta okres świąteczny okazał się radosny. 26.12.2015r. około godziny 6:50 patrol wspólny w składzie Strażnik Miejski Marcin D. oraz funkcjonariusz Policji Tomasz B. został skierowany na Bulwar nad Wisłą , gdzie jak wynikało z podanego przez Dyżurnego KPP w Tczewie komunikatu ma przebywać osoba, która zamierza popełnić samobójstwo.
Podczas patrolowania brzegu rzeki zauważono przy przystani siedzącego na murku mężczyznę , który usiłował skoczyć do wody krzycząc cyt. „ nie chce dłużej żyć”.
Funkcjonariusze wezwali Karetkę Pogotowia , próbowali nawiązać rozmowę z mężczyzną i nakłonić go do zmiany swojej decyzji . Niestety nie przyniosło to żadnego efektu i zdesperowany młody człowiek osunął się z murku w kierunku wody . W tym samym czasie na miejsce zdarzenia przyjechał również patrol policji. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyznę udało chwycić się za stopę i bezpiecznie wyciągnąć na brzeg.
Niedoszłego samobójcę przeniesiono do radiowozu gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu Karetki Pogotowia .

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie zimowym

Data nadania: poniedziałek, 09 lutego 2015 roku
W związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późn. zm.) w zapisach prawa miejscowego /Uchwała nr XXVIII/232/2013 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty