Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: niedziela, 24 marca 2019 roku, godz. 23:27
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Dzielnicowi strażnicy miejscy ruszyli w teren

Data dodania: wtorek, 05 marca 2013 roku

4 marca do pracy ruszyli dzielnicowi strażnicy miejscy. Funkcjonariusze będą ściśle i na co dzień współpracować z mieszkańcami, radami osiedli, wspólnotami mieszkaniowymi, samorządowcami - by jak najskuteczniej zadbać o bezpieczeństwo i porządek.
Dzielnicowi pracować będą na czterech osiedlach: Ewa Myszka i Robert Rzeski na osiedlu Garnuszewskiego i na Starym Mieście, a Ewa Neumann i Michał Wasiljew – na Suchostrzygach oraz Osiedlu Bajkowym.
- To projekt pilotażowy, wprowadzona na razie na trzy miesiące – mówi Andrzej Jachimowski, komendant Straży Miejskiej. – W czterech punktach miasta wyłożone zostaną księgi, do których mieszkańcy będą mogli wpisywać swoje uwagi i niepokojące sygnały związane ze swoja dzielnicą. Takie księgi pojawią się m.in. w budynkach administracji osiedli – przy ul. Żwirki, Akacjowej, Saperskiej i prawdopodobnie w MOPS.
Dzielnicowi pracują w trybie całodobowym, można się z nimi kontaktować także pod numerem Straży Miejskiej w Tczewie: 58 531-39-61 i alarmowym: 986. Jeśli nowy projekt straży się sprawdzi, a sygnałów będzie dużo - dzielnicowi prawdopodobnie otrzymają służbowe telefony komórkowe.
- Chcemy być bliżej mieszkańców, bliżej ich problemów. Liczymy, że dzięki temu wizerunek straży się ociepli i zwiększy się zaufanie mieszkańców do naszej służby – powiedział aplikant Robert Rzeski.

M. Mykowska
cały artykuł można przeczytać
http://aktualnosci.wrotatczewa.pl/dzielnicowi-straznicy-miejscy-ruszyli-w-teren

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie zimowym

Data nadania: poniedziałek, 09 lutego 2015 roku
W związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późn. zm.) w zapisach prawa miejscowego /Uchwała nr XXVIII/232/2013 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty